تستوسترون به عنوان جایگزینی برای جراحی کاهش وزن

blog-details
1399/07/08

تستوسترون به عنوان جایگزینی برای جراحی کاهش وزن

براساس اطلاعات و نتایج بیش از 11 سال اخیر، نشان دهنده این است که تزریق تستوسترون می تواند یک درمان جدید برای چاقی در مردان باشد. نتایج نشان می دهد که در درمان تستوسترون به صورت طولانی مدت،  ممکن است با جراحی کاهش وزن قابل مقایسه باشد  عوارض آن کمتر است.
طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ، بیش از 42 درصد بزرگسالان در ایالات متحده چاقی دارند. چاقی با چندین بیماری مزمن سلامتی ، از جمله بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 ارتباط دارد.
نتایج یافته های اخیر مبنی بر این است که چاقی ممکن است خطر ابتلا به COVID-19 را بیشتر کند ، به این دلیل برخی از دولت ها ترغیب شده اند تا استراتژی های بهداشت عمومی کاملاً جدیدی را برای ترغیب افراد به کاهش وزن ایجاد کنند.
با این حال ، چاقی یک مسئله پیچیده است که هم از نظر پزشکی و هم از لحاظ اجتماعی اتفاق می افتد و دستیابی به کاهش وزن پایدار ، می تواند برای بسیاری از افراد چالش برانگیز باشد. این بدان معناست که محققان به دنبال استراتژی های جدید برای کمک به درمان چاقی هستند .در داده هایی که اخیراً در کنگره مجازی چاقی اروپا و بین المللی ارائه شده است،  استفاده از تستوسترون درمانی برای درمان چاقی مردان می باشد و در درمان طولانی مدت با استفاده تستوسترون به طور متوسط می توان 20٪ وزن بدن را کاهش داد.

 منبع : Medical News Today